Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 23.08.2006, sygn. PBI-1/4150/IN-138/IIUSŁ-B/06/JN, Izba Skarbowa w Łodzi, sygn. PBI-1/4150/IN-138/IIUSŁ-B/06/JN

Działając na podstawie art. 14b § 5 pkt 2 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja Podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi zmienia postanowienie Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego Łódź-Bałuty Nr I/415-35-258/06/ZDB z dnia 05.05.2006r.

Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, po przeanalizowaniu przedłożonych dokumentów oraz obowiązujących przepisów prawa podatkowego stwierdza, co następuje:Na podstawie regulacji zawartych w art. 14b § 5 pkt 2 ustawy Ordynacja podatkowa, organ odwoławczy w drodze decyzji zmienia albo uchyla postanowienie wydane przez naczelnika urzędu skarbowego, jeżeli postanowienie rażąco narusza prawo, orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego lub Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, w tym także, jeżeli niezgodność z prawem jest wynikiem zmiany przepisów.Pismem z dnia 24.03.2006r. zwrócił się Pan do Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego Łódź-Bałuty z wnioskiem o udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie momentu powstania przychodu z tytułu wykonania świadczeń opieki zdrowotnej przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w ramach umowy o udzielanie świadczeń zdrowotnych świadczenia odrębne kontraktowane zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia.Z przedstawionego przez Pana stanu faktycznego wynika, iż jest Pan wspólnikiem spółki cywilnej, której przedmiotem działalności jest między innymi świadczenie usług medycznych przez niepubliczny zakład opieki zdrowotnej.Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje koszt niektórych usług medycznych zgodnie z zawartą z w/w spółką umową. Za wykonane w danym miesiącu świadczenia zdrowotne, pieniądze należą się spółce w terminie do 25 dnia następnego miesiaca, po złożeniu do dnia 10 prawidłowo sporządzonych dokumentów rozliczeniowych.Przedstawiajac własne stanowisko w sprawie stwierdza Pan, iż przychód powstaje w miesiącu następnym po wykonaniu świadczeń zdrowotnych.Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Łódź Bałuty po dokonaniu analizy złożonych dokumentów w postanowieniu z dnia 05.05.2006r. nr I/415-35-258/06/ZDB podzielił wyrażony przez Pana pogląd, uznając, iż zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych uważa się kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości zwróconych towarów, udzielonych bonifikat i skont.Za datę powstania przychodu uważa się dzień wystawienia faktury (rachunku), nie później jednak niż ostatni dzień miesiąca, w którym wykonano usługę. Oznacza to, że do podatkowej księgi przychodów i rozchodów obowiązany jest Pan wpisać całą wartość przychodu wykazanego w wystawionej fakturze VAT w dacie wystawienia faktury (rachunku).Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Łódź Bałuty po przeanalizowaniu stanu faktycznego stwierdził, iż przychodem z prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie usług medycznych jest wartość wykazana w fakturze dla Narodowego Funduszu Zdrowia w dacie jej wystawienia. Jest to przychód z działalności gospodarczej, więc stanowi przychód należny do opodatkowania bez względu na fakt czy należność została faktycznie zapłacona, czy nie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00