Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 13.01.2006, sygn. 1472/ROP1/423-338/9/05/MC, Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1472/ROP1/423-338/9/05/MC

W jakim momencie (w świetle brzmienia art. 12 ust. 3 ustawy o p.d.o.p. ) Spółka będzie zobowiązana rozpoznać przychód podatkowy z tytułu bonusów, skoro warunki ich uzyskania zostały spełnione w jednym roku obrotowym/podatkowym Spółki, a wystawienie faktury oraz faktyczne otrzymanie przez Spółkę płatności nastąpiło w kolejnym roku podatkowym?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE


Na podstawie art. 14 a § 4 w związku z art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie, udzielając pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, w indywidualnej sprawie podatnika, przedstawionej w piśmie z dnia 23 listopada 2005 r. (z datą wpływu do tutejszego Urzędu w dniu 29 listopada 2005 r.)


postanawia


uznać stanowisko Spółki za prawidłowe.


UZASADNIENIE

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółka uzyskuje od swoich kontrahentów krajowych tzw. bonusy (premie pieniężne za zrealizowanie określonego poziomu obrotów z danym kontrahentem). Okresy rozliczeniowe dla poszczególnych bonusów dzielą się na kwartalne, półroczne i roczne (podział na bonusy kwartalne, półroczne i roczne odnosi się do roku kalendarzowego). Sporadycznie okresem rozliczeniowym może być także miesiąc kalendarzowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00