Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 31.03.2005, sygn. 1472/RPP1/443-186/05/TM, Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1472/RPP1/443-186/05/TM

Pytanie Podatnika dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług zbycia przedsiębiorstwa.

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE

W związku z wnioskiem z dnia 25 lutego 2005 r., który wpłynął do tutejszego Urzędu w dniu 28 lutego 2004r., w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie, na podstawie art. 14a § 4 w związku z art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. nr 8, poz. 60)

uznaje stanowisko Podatnika za prawidłowe.

Uzasadnienie

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, iż Strona prowadzi proces zmierzający do zaprzestania działalności polegającej na zarządzaniu otwartym funduszem emerytalnym i zbycia przedsiębiorstwa innemu powszechnemu towarzystwu emerytalnemu. Zbycie przedsiębiorstwa jest połączone z przejęciem przez nabywcę przedsiębiorstwa Spółki oraz zarządzania otwartym funduszem emerytalnym.Strona stoi na stanowisku, że przedmiotowa transakcja jako sprzedaż przedsiębiorstwa nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Zdaniem Strony zbycie przedsiębiorstwa następuje również w przypadku, kiedy na transakcję zbycia przedsiębiorstwa składa się szereg odrębnych czynności prawnych mających ten skutek, że jedna ze stron tych umów nabędzie przedsiębiorstwo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00