Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 31.05.2004, sygn. PP I 443/1020/54/MH/04, Dolnośląski Urząd Skarbowy

Wątpliwości podatnika dotyczą zasad wystawiania faktur, gdy miejscem opodatkowania transakcji jest terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium Polski, a w szczególności czy na przedmiotowych fakturach należy powołać podstawę prawną określenia miejsca świadczenia poza terenem Polski?

Pytanie podatnika

Stosownie do dyspozycji art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. d ustawy o podatku od towarów i usług w przypadku świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym miejscem świadczenia usług jest miejsce, gdzie usługi są faktycznie świadczone, z zastrzeżeniem art. 28. W myśl art. 28 ust. 7 ww. ustawy w przypadku usług, o których mowa w art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. d, świadczonych dla nabywcy, który podał wykonującemu te usługi numer, pod którym jest zidentyfikowany na potrzeby podatku lub podatku od wartości dodanej na terytorium państwa członkowskiego innego niż terytorium państwa członkowskiego, na którym usługi są wykonywane, miejscem świadczenia usług jest terytorium państwa członkowskiego, które wydało nabywcy usługi ten numer, pod warunkiem, że towary po wykonaniu tych usług zostaną wywiezione z terytorium państwa członkowskiego, na którym usługi te zostały faktycznie wykonane. Powołany przepis art. 28 ust. 7 ustawy o PTU określa warunki, przy spełnieniu których miejscem świadczenia usług jest terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium państwa na którym usługi są wykonywane. Zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00