Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 08.11.2004, sygn. DF-415/79/04, Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto, sygn. DF-415/79/04

Czy jeden ze współmałżonków może opodatkować na swoje imię cały przychód z wynajmu składników majątku należących do współmałżonków?

Pytanie podatnika

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków Stare Miasto, działając na podstawie art. 14 a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137 poz. 926 ze zm.), w odpowiedzi na Pani wniosek o udzielenie pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego uprzejmie informuje, że zgodnie z art. 6 ust. 1 a ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144 poz. 930 ze zm.) opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają również otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze. Dla ustalenia wartości otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń z tytułu tych umów, stosuje się art. 11 ust. 2-2 b ustawy o podatku dochodowym. W myśl przepisów art. 12 ust. 5 i 6 cyt. ustawy małżonkowie, między którymi istnieje wspólność majątkowa osiągają przychody z tytułu umowy najmu majątku stanowiącego ich współwłasność mogą złożyć pisemne oświadczenie o opodatkowaniu całości przychodu z najmu przez jednego z nich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00