Orzeczenie
Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 9 kwietnia 2014 r., sygn. KIO 605/14
Rozbieżne rozumienie wymagania zawartego w SIWZ przez wykonawców ubiegających się o zamówienie w tym postępowaniu, świadczy o braku wystarczającej jednoznaczności postanowień SIWZ. Niejasności nie mogą być interpretowane na niekorzyść wykonawcy.
Postulat wykładania niejasnych postanowień SIWZ na korzyść wykonawcy wynika z zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców wskazanych w art. 7 ust. 1 Pzp. Przywołane zasady sprzeciwiają się temu, aby w postępowaniu o udzielenie zamówienia zamawiający miał możliwość dokonywania ocen w oparciu o wymagania, których jasno nie wyartykułował. Zgodność oferty wykonawcy z SIWZ stanowi bowiem ocenę zobiektywizowaną i dokonywaną w świetle zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Teza od Redakcji
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Magdalena Grabarczyk
Protokolant: Paweł Nowosielski
po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 kwietnia 2014 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 25 marca 2014 r. przez wykonawcę PIDIKOM Sp. z o.o. Sp.k. w Warszawie w postępowaniu prowadzonym przez Gminę Miasta Radomia
orzeka:
1. oddala odwołanie;
2. kosztami postępowania obciąża PIDIKOM Sp. z o.o. Sp.k. w Warszawie i zalicza w poczet kosztów postępowania odwoławczego kwotę 15 000 zł 00 gr (słownie: piętnaście tysięcy złotych zero groszy) uiszczoną przez PIDIKOM Sp. z o.o. Sp.k. w Warszawie tytułem wpisu od odwołania.
-
keyboard_arrow_right