Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Postanowienie SN z dnia 20 marca 2008 r. sygn. I KZP 1/08

Sąd Najwyższy - Izba Karna w Warszawie

na posiedzeniu w składzie:

Przewodniczący: Sędzia SN Stanisław Zabłocki

Sędziowie SN: Wiesław Kozielewicz, Jacek Sobczak (sprawozdawca)

Protokolant: Anna Szczepańska

przy udziale prokuratora Prokuratury Krajowej Aleksandra Herzoga

w sprawie Małgorzaty N.

po rozpoznaniu, przekazanego na podstawie art. 441 § 1 k.p.k. przez Sąd Okręgowy w P., postanowieniem z dnia 18 grudnia 2007 r., sygn. akt IV Ka 1431/07, zagadnienia prawnego wymagającego zasadniczej wykładni ustawy:

„Czy z faktu nieuwzględnienia przez ustawodawcę w art. 305 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. (Dz. U. z 2003 r., Nr 119, poz. 1117 z późn. zm.) - Prawo własności przemysłowej, w brzmieniu sprzed nowelizacji z dnia 31 sierpnia 2007 r. (Dz.U. z 2007 r., Nr 136, poz. 958), typu czynu zabronionego penalizującego działanie osób, które towar opatrzony podrobionymi znakami towarowymi po uprzednim nabyciu - oferują do kolejnej, następczej sprzedaży, należy wnioskować, że wolą ustawodawcy było pozostawienie tego rodzaju zachowań bezkarnymi, czy też możliwym jest analiza takich czynów pod kątem wypełnienia znamion przestępstwa paserstwa określonego normą art. 291 k.k. lub 292 k.k. ?”

postanowił: na podstawie art. 441 § 2 k.p.k. przekazać rozstrzygnięcie zagadnienia prawnego powiększonemu składowi Sądu Najwyższego.

UZASADNIENIE

Przekazywane składowi powiększonemu zagadnienie prawne powstało na tle następującej sytuacji procesowej.

Małgorzata N. została oskarżona o to, że:

- w dniu 15 grudnia 2005r. w P. na terenie targowiska miejskiego przy ul. D. pomogła w zbyciu bezprawnie oznaczonej odzieży zastrzeżonej znakiem towarowym marki „Everlast” w postaci dwóch bluz o łącznej wartości 500 zł, tj. o czyn z art. 291 §1 k.k.;

- w tym samym miejscu i czasie pomogła w zbyciu bezprawnie oznaczonej zastrzeżonym znakiem towarowym odzieży marki „Adidas” w postaci jednej czapki o wartości 45 zł, tj. o czyn z art. 291 §1 k.k.;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00