Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok SN z dnia 16 listopada 2006 r., sygn. II PK 89/06

Przepis art. 70 § 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. - Prawo o ustroju sądów wojskowych (Dz.U. Nr 117, poz. 753 ze zm.) nie stanowi podstawy przyzna­nia sędziemu wojskowego sądu garnizonowego dodatku funkcyjnego przewi­dzianego w sądzie rejonowym dla stanowiska przewodniczącego wydziału (kie­rownika sekcji).

 

Przewodniczący SSN Małgorzata Wrębiakowska-Marzec, Sędziowie SN: Krystyna Bednarczyk (sprawozdawca), Zbigniew Myszka.

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 16 listopa­da 2006 r. sprawy z powództwa Arkadiusza M. przeciwko Wojskowemu Sądowi Gar­nizonowemu w W. o wynagrodzenie, na skutek skargi kasacyjnej powoda od wyroku Sądu Okręgowego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie z dnia 21 października 2005 r. [...]

o d d a l i ł skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 29 czerwca 2004 r. [...] Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oddalił powództwo Arkadiusza M. przeciwko Wojskowemu Sądowi Garnizonowemu w W. o zapłatę dodatku funkcyjnego poczynając od lutego 2002 r. Sąd ustalił, że powód zajmuje stanowisko sędziego Sądu Garnizonowego w W. Zgodnie z rozkazami organizacyjnymi prezesa Wojskowego Sądu Garnizonowego w W. z dnia 10 września 2001 r. oraz 17 stycznia 2003 r. w sprawie organizacji sądu i zakresu czynności na poszczególnych stanowiskach pracy, na strukturę organizacyjną składają się stanowiska funkcyjne (prezes sądu, zastępca prezesa sądu i kierownik sekretariatu sądu), sekretariaty, kancelarie sędziowskie, nieetatowa kancelaria tajna i dyżurka. Wśród kancelarii sędziowskich wyróżniono kancelarię wykonawczą i kancelarię wojskowego sędziego penitencjarnego, które nie zostało zaliczone do stanowisk funkcyjnych. Podlega ono zastępcy prezesa sądu, który sprawuje bezpośredni nadzór nad działalnością kancelarii penitencjarnej i kancelarii wykonawczej. Na podstawie rozkazu organizacyjno-personalnego prezesa Wojskowego Sądu Garnizonowego z dnia 19 lutego 2002 r. powód został wyznaczo­ny do kierowania działem wykonawczo-penitencjarnym. Z tego tytułu powód nie otrzymał dodatkowego wynagrodzenia, natomiast został zmniejszony zakres jego obowiązków dotyczących orzekania w pierwszej instancji. Kolejnym rozkazem z dnia 2 stycznia 2004 r. zwolniono powoda z wykonywania czynności sędziego peniten­cjarnego, powierzając jedynie czynności z zakresu spraw wykonawczych. Wynagro­dzenie miesięczne powoda wynosi 4.702,55 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00