Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok SN z dnia 21 września 2001 r. sygn. I PKN 655/00

Przywrócenie do pracy nauczyciela pozostającego w stanie nieczynnym na podstawie art. 20 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (jednolity tekst: Dz.U. z 1997 r. Nr 56, poz. 357 ze zm.) zależy od „powstania możliwości” zatrudnienia nauczyciela, czyli od istnienia wolnego stanowiska lub liczby godzin nauczania, pozwalających na zatrudnienie w pełnym wymia­rze czasu pracy.

Przewodniczący SSN Jadwiga Skibińska-Adamowicz (sprawozdawca)

Sędziowie SN: Katarzyna Gonera, Zbigniew Myszka

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 21 września 2001 r. sprawy z po­wództwa Urszuli K. przeciwko Szkole Podstawowej w W. o przywrócenie do pracy, na skutek kasacji strony pozwanej od wyroku Sądu Okręgowego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie z dnia 27 kwietnia 2000 r. [...]

oddalił kasację.

Uzasadnienie

Powódka Urszula K. w pozwie z dnia 30 września 1999 r. wniosła „o przywró­cenie jej do stanu czynnego” w Szkole Podstawowej w W., twierdząc, że powstały do tego podstawy, gdyż po likwidacji Szkoły Podstawowej w S. została tam utworzona szkoła filialna dla uczniów klas 0-III podległa pozwanej Szkole. Skoro więc likwidacja Szkoły Podstawowej w S. była przyczyną przeniesienia powódki w stan nieczynny, to powstanie szkoły filialnej uzasadnia ponowne nawiązanie stosunku pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00