Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Oferta rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron

Wyrok SN z dnia 14 września 1998 r. sygn. I PKN 315/98

Jeżeli pracownik w piśmie zawierającym ofertę rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron oznaczył datę tego rozwiązania, to następuje ono tylko w przypadku złożenia przez pracodawcę do tego czasu oświadczenia woli o przyjęciu oferty (art. 30 § 1 pkt 1 KP w związku z art. 66 § 1 i 67 KC).

Przewodniczący SSN: Teresa Flemming-Kulesza

Sędziowie SN: Józef lwulski (sprawozdawca), Jerzy Kwaśniewski

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 14 września 1998 r. sprawy z powództwa Edmunda W. przeciwko Spółdzielni Mieszkaniowej "Ś." w R. o ustalenie, na skutek kasacji powoda od wyroku Sądu Wojewódzkiego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie z dnia 16 lutego 1998 r. [...]

uchylił zaskarżony wyrok oraz wyrok Sądu Rejonowego-Sądu Pracy w Radomiu z dnia 19 listopada 1997 r. [...] i przekazał sprawę temu Sądowi Rejonowemu do ponownego rozpoznania.

Uzasadnienie

Powód Edmund W. wniósł o uznanie, że nie nastąpiło rozwiązanie umowy o pracę zawartej na czas nie określony z pozwaną Spółdzielnią Mieszkaniową "Ś." w R., o dopuszczenie do pracy na dotychczas zajmowane stanowisko kierownika gospodarki zasobami mieszkaniowymi oraz o zasądzenie wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy, tj. od dnia 5 września 1997 r. Sądy obu instancji uznały, że ostatecznie powód żądał uchylenia skutków prawnych jego oświadczenia z dnia 18 czerwca 1997 r. (pismo z 17 czerwca 1997 r.), w wyniku którego strona pozwana uznała, że umowa o pracę rozwiązała się za porozumieniem stron.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00