Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie SN z dnia 3 lutego 1995 r. sygn. I PZP 1/95

Sąd Najwyższy nie może wyjść poza zakres przedstawionego w trybie art. 391 k.p.c zagadnienia prawnego, gdyż prowadziłoby to do naruszenia niezawisłości sędziowskiej członków składu orzekającego sądu przedstawiającego zagadnienie

Przewodniczący SSN: Kazimierz Jaśkowski

Sędziowie SN: Józef Iwulski (sprawozdawca), Maria Mańkowska

Sąd Najwyższy, przy udziale prokuratora Witolda Bryndy, w sprawie z powództwa Bożeny P. przeciwko „G.” Spółce Akcyjnej w P. o ustalenie, po rozpoznaniu na posiedzeniu jawnym dnia 3 lutego 1995 r. zagadnienia prawnego przekazanego przez Sąd Wojewódzki-Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu postanowieniem z dnia 7 grudnia 1994 r. [...] do rozstrzygnięcia w trybie art. 391 k.p.c.

Czy zawarcie umowy spółki akcyjnej „G.” przez założycieli akcjonariuszy, z pominięciem pracowników przebywających na urlopach wychowawczych, w oparciu o uchwałę Rady Pracowniczej nr 12/93 z dnia 29 października 1993 r., akceptującą takie wyłączenie, stanowi naruszenie przez tę Radę przepisu art. 24 ustawy z dnia 25 września 1981 r. o samorządzie załogi przedsiębiorstwa państwowego (Dz.U. nr 24 poz. 123 z późn. zm.) a to wobec faktu przekroczenia kompetencji stanowiących, wymienionych w tym przepisie, co w efekcie doprowadziło do pozbawienia prawa do bezpłatnych akcji tej grupy pracowników ?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00