Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Uchwała składu 7 sędziów SN z dnia 10 lutego 1994 r., sygn. I PZP 49/93

Przewodniczący: sędzia W. Masewicz. Sędziowie SN: T. Romer, J. Iwulski, M. Mańkowska, K. Kolasiński (sprawozdawca), J. Skibińska-Adamowicz (wspólsprawozdawca). Sędzia SA: K. Jaśkowski.

Sąd Najwyższy, z udziałem prokuratora S. Trautsolta, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym wniosku Ministra Pracy i Polityki Socjalnej, skierowanego przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego do rozpoznania przez skład siedmiu sędziów Izby Administracyjnej, Pracy ł Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego, o podjęcie uchwały zawierającej odpowiedź na następujące pytanie prawne:

1) Czy pracownikowi zatrudnionemu w zakładzie pracy na stanowisku pracy czynnym w pracy ciągłej w systemie trzy-zmianowej organizacji pracy, rozpoczynającemu pracę w niedzielę na III zmianie i kończącemu pracę na tej zmianie w dniu następnym w granicach czasu, który zgodnie z art. 138 § 2 w związku z art. 137 § i k.p. uważa się za pracę w niedzielę, przysługuje dodatek przewidziany w art. 134 § 2 k.p., wypłacany w terminie wynikającym z § 11 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 grudnia 1988 r. w sprawie czasu pracy w zakładach pracy (Dz. U. z 1991 r. Nr 117, poz. 511 i z 1992 r. Nr 102, poz. 518), jeżeli pracownik:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00