Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Uchwała składu 7 sędziów SN z dnia 27 maja 1993 r., sygn. I PZP 14/93

Przewodniczący: Prezes SN J. Wasilewski. Sędziowie SN: A. Filcek, T. Flemming-Kulesza, J. Iwulski, M. Mańkowska, W. Sanetra (sprawozdawca), J. Skibińska-Adamowicz (współsprawozdawca).

Sąd Najwyższy, z udziałem prokuratora W. Bryndy, po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich skierowanego do rozpoznania przez skład siedmiu sędziów Izby Administracyjnej, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych o podjęcie uchwały zawierającej odpowiedź na następujące pytanie prawne:

Jaki jest charakter prawny mianowania nauczyciela z mocy prawa (art. 10 ust. 2 pkt 7 Karty Nauczyciela - ustawa z 26 stycznia 1982 r. - Dz. U. Nr 3, poz. 19 ze zm. - w brzmieniu ustalonym art. 97 ust. 9 ustawy z dnia 7 września 1992 r. o systemie oświaty - Dz. U. Nr 95, poz. 425) i czy takie mianowanie wymaga wydania aktu nominacyjnego bądź pisemnego potwierdzenia faktu, że nauczyciel uzyskał mianowanie z mocy prawa, a nadto czy wywiera wpływ prawny, a jeżeli tak to jaki, na następne stosunki pracy nauczyciela, zawierane z innymi szkołami niż szkoła, w której uzyskał mianowanie z mocy prawa, w tym również na zawartą z nim umowę o pracę na czas określony z naruszeniem wymagań przewidzianych w art. 10 ust. 4 Karty Nauczyciela?"

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00