Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Uchwała SN z dnia 11 grudnia 1984 r., sygn. III AZP 7/84

Przewodniczący: sędzia SN Z. Marmaj.

Sędziowie SN: B. Bladowski (sprawozdawca), H. Ciepła.

Sąd Najwyższy w sprawie ze skargi Romana S. na decyzję Izby Skarbowej w L. z dnia 4 maja 1984 r. w przedmiocie wymiaru podatków obrotowego i dochodowego z tytułu działalności handlowej za 1982 r. po rozpoznaniu na posiedzeniu jawnym dnia 11 grudnia 1984 r. zagadnienia prawnego przekazanego przez Naczelny Sąd Administracyjny - Ośrodek Zamiejscowy w Lublinie postanowieniem z dnia 25 września 1984 r. do rozstrzygnięcia w trybie art. 391 k.p.c.:

Czy w świetle treści art. 200 § 1 k.p.a. wniesienie skargi sądowej na decyzję administracyjną z pominięciem organu, który decyzję tę wydał, do innego organu, a w tym do Naczelnego Sądu Administracyjnego, powoduje uchybienie terminu do jej wniesienia przewidzianego art. 1 jeśli skarga ta nadana została przez skarżącego pocztowym w terminie w przepisie tym wskazana została lub doszła do organu wydającego skarżoną po upływie tego terminu?"

podjął następującą uchwalę:

Jeżeli skargę do sądu administracyjnego wniesiono za pośrednictwem organu innego niż organ administracji państwowej, który wydał zaskarżoną decyzją w ostatniej instancji, albo wprost do sądu administracyjnego (art. 200 §  1 k.p.a.), to dla zachowania terminu przewidzianego w art. 199 § 1 k.p.a. miarodajna jest data nadania skargi przez organ niewłaściwy lub przez sąd administracyjny w urzędzie pocztowo-telekomunikacyjnym do organu właściwego (art. 57 § 3 k.p.a.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00