Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok SN z dnia 1 lutego 1966 r., sygn. I PR 463/65

Cofnięcie ze skutkiem prawnym części pozwu wobec toczącej się już między stronami sprawy o to samo roszczenie, które zostało zawarte w cofniętej części pozwu, powoduje zgodnie z przepisami art. 355 § 1 k.p.c. umorzenie w tym zakresie postępowania w sprawie, a nie odrzucenie tej części pozwu stosownie do przepisów art. 199 k.p.c.

Przewodniczący: sędzia J. Krzyżanowski. Sędziowie: F. Szczepański (sprawozdawca), J. Knap.

Sąd Najwyższy w sprawie z powództwa Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni Samopomoc Chłopska" w W. przeciwko Andrzejowi G. o 124 077,49 zł, na skutek rewizji obu stron od wyroku Sądu Wojewódzkiego dla m. st. Warszawy z dnia 7 maja 1965 r.,

oddalił obie rewizje.

Uzasadnienie

Wyrokiem zaocznym z dnia 6 grudnia 1961 r. Sąd uwzględnił w całości powództwo Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni Samopomoc Chłopska" w W. przeciwko Andrzejowi G. o odszkodowanie z tytułu niedoboru, do którego pozwany dopuścił w czasie od dnia 19 sierpnia 1960 r. do 2 maja 1961 r. w magazynie tekstylnym nr 17, gdzie był materialnie odpowiedzialnym magazynierem w tym czasie. W sprzeciwie od wyroku pozwany wnosił o jego uchylenie i oddalenie powództwa twierdząc, że niedobór powstał na skutek nieodpowiednich warunków pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00