Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 14 lutego 2023 r., sygn. III OSK 2910/22

W kontekście art. 138 § 2 k.p.a., organ odwoławczy ma prawo do uchylenia zaskarżonej decyzji i przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji, jeżeli decyzja ta została wydana z naruszeniem przepisów postępowania, które miały istotny wpływ na jej rozstrzygnięcie. W takim przypadku, organ odwoławczy powinien wskazać, jakie okoliczności należy wziąć pod uwagę przy ponownym rozpatrzeniu sprawy.

Teza od Redakcji

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący sędzia NSA Jerzy Stelmasiak po rozpoznaniu w dniu 14 lutego 2023 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej A. sp. z o.o. z siedzibą w S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 września 2022 r. sygn. akt IV SA/Wa 1229/22 w sprawie ze sprzeciwu A. sp. z o.o. z siedzibą w S. od decyzji Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 31 maja 2022 r. znak: [...] w przedmiocie zmiany decyzji ostatecznej udzielającej pozwolenia zintegrowanego na prowadzenie instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 13 września 2022 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił sprzeciw A. sp. z o.o. z siedzibą w S. (dalej: spółka) od decyzji Ministra Klimatu i Środowiska z 31 maja 2022 r. w przedmiocie zmiany decyzji ostatecznej udzielającej pozwolenia zintegrowanego na prowadzenie instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych.

W uzasadnieniu Sąd I instancji wskazał, że pismem z 5 kwietnia 2018 r. spółka wystąpiła do Marszałka Województwa Podkarpackiego z wnioskiem o zmianę decyzji z 21 listopada 2017 r. udzielającej pozwolenia zintegrowanego na prowadzenie w S. instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (MBP) o wydajności maksymalnej części mechanicznej 57 000 Mg/rok, 250 Mg/dobę i wydajności maksymalnej części biologicznej 28 000 Mg/rok, 110 Mg/dobę oraz instalacji do przetwarzania selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych bioodpadów o wydajności maksymalnej 2 500 Mg/rok (dalej: instalacji do przetwarzanie odpadów).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00