Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 26 maja 2023 r., sygn. II GSK 1005/20

Telekomunikacja

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Mirosław Trzecki (spr.) Sędzia NSA Dorota Dąbek Sędzia del. WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz Protokolant Anna Ważbińska-Dudzińska po rozpoznaniu w dniu 26 maja 2023 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej "N." S.A. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 stycznia 2020 r. sygn. akt VI SA/Wa 2275/19 w sprawie ze skargi "N." S.A. w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 28 sierpnia 2019 r. nr DZC.WAP.514.49.2018.28 w przedmiocie odmowy zmiany rezerwacji częstotliwości radiowych oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 29 stycznia 2020 r., sygn. akt VI SA/Wa 2275/19, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę N. S.A. w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 28 sierpnia 2019 r. w przedmiocie odmowy zmiany rezerwacji.

Sąd pierwszej instancji orzekał w następującym stanie sprawy:

Wnioskiem z 3 lipca 2018 r. N. S.A. z siedzibą w W. (dalej "skarżąca") zwróciła się do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (dalej "Prezes UKE" lub "organ") o zmianę decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z 27 października 2005 (zmienionej kolejnymi przywołanymi we wniosku decyzjami; dalej "Rezerwacja") w sprawie rezerwacji częstotliwości udzielonej na jej rzecz poprzez zwolnienie z obowiązku uzyskiwania przez nią pozwoleń radiowych.

Pismem z 25 marca 2019 r. skarżąca zmodyfikowała wniosek o zmianę rezerwacji częstotliwości, wnioskując, aby Prezes UKE, dopuszczając dokonywanie wpisu urządzeń radiowych pracujących na podstawie tej rezerwacji częstotliwości do rejestru urządzeń radiowych, wyłączył z możliwości zwolnienia z obowiązku pozwolenia radiowego urządzenia radiowe:

- zlokalizowane w obszarze terytorialnym Rzeczpospolitej Polskiej znajdującym się w obszarze mniejszym lub równym 15 km od granicy, z wyjątkiem granicy ze Słowacją oraz Litwą, których poziom sygnału na granicy RP przekracza daną wartość oraz

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00