Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 17 lutego 2023 r., sygn. II GSK 1356/19

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Mirosław Trzecki Sędzia NSA Andrzej Skoczylas Sędzia del. WSA Jacek Boratyn (spr.) Protokolant st. asystent sędziego Dorota Onyśk po rozpoznaniu w dniu 17 lutego 2023 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej N. Sp. z o.o. w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 lipca 2019 r. sygn. akt VI SA/Wa 355/19 w sprawie ze skargi N. Sp. z o.o. w K. na decyzję Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych z dnia 10 grudnia 2018 r. nr GI-BOL.pr-610-106/18 w przedmiocie kary pieniężnej za wprowadzenie do obrotu zafałszowanych artykułów rolno-spożywczych 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od N. Sp. z o.o. w K. na rzecz Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych 675 (sześćset siedemdziesiąt pięć) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 4 lipca 2019 r., sygn. VI SA/Wa 355/19, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej WSA w Warszawie), oddalił skargę N. sp. z o.o., z siedzibą w K. (dalej zwanej skarżącą lub spółką) na decyzję Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (dalej GIJHARS) z dnia 10 grudnia 2018 r., nr GI-BOL.pr-610-106/18, w przedmiocie nałożenia na skarżącą kary pieniężnej.

W okolicznościach przedmiotowej sprawy w dniach 6, 7 i 15 czerwca 2018 r., pracownicy Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (dalej WIJHARS), przeprowadzili u skarżącej kontrolę w zakresie jakości handlowej herbatek owocowych oraz warunków składowania i dokumentacji dotyczącej prowadzonej działalności. Kontrolą w zakresie jakości handlowej objęto m.in. 1 partię wyrobu o nazwie "[...]",

Z przedmiotowej partii wyrobu, inspektorzy pobrali próbkę do kontroli prawidłowości oznakowania oraz próbkę do oceny organoleptycznej i jej wtórnik.

W wyniku kontroli stwierdzono, że przedmiotowa partia wyrobu o nazwie "[...]" a'100 g, nie spełnia wymagań w zakresie jakości handlowej z uwagi na dwie kategorie nieprawidłowości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00