Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 12 kwietnia 2023 r., sygn. III FSK 4795/21

1. Zarzuty adresowane wobec postanowienia o przybiciu w postępowaniu egzekucyjnym nie mogą odnosić się do wcześniejszych faz postępowania, takich jak zajęcie nieruchomości czy opis i oszacowanie, lecz powinny koncentrować się wyłącznie na etapie licytacji i samego przybicia.

2. W postępowaniu egzekucyjnym, po sporządzeniu protokołu opisu i oszacowania wartości nieruchomości, przepisy dotyczące aktualności operatu szacunkowego nie mają zastosowania, a późniejsze wnioski o dodatkowe opisanie i oszacowanie mogą być uznane za spóźnione i nie mogą wpływać na skuteczność przeprowadzonej licytacji.

Teza od Redakcji

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Paweł Borszowski, Sędzia NSA Sławomir Presnarowicz (sprawozdawca), Sędzia WSA (del.) Paweł Dąbek, po rozpoznaniu w dniu 12 kwietnia 2023 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej A. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 15 czerwca 2021 r., sygn. akt I SA/Gd 456/21 w sprawie ze skargi A. S. na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku z dnia 28 stycznia 2021 r., nr 2201-IEE-711.2.454.2020.AW w przedmiocie egzekucji świadczeń pieniężnych 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od A. S. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku kwotę 360 (słownie: trzysta sześćdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Zobacz także
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00