Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 8 lutego 2023 r., sygn. I FSK 1846/22

Podatek od towarów i usług

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Oleś (sprawozdawca), Sędzia NSA Marek Zirk-Sadowski, Sędzia WSA del. Elżbieta Olechniewicz, po rozpoznaniu w dniu 8 lutego 2023 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 16 marca 2022 r., sygn. akt I SA/Wr 1052/21 w sprawie ze skargi D. sp. z o.o. w W. na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu z dnia 16 września 2021 r., nr [...] w przedmiocie odmowy uwzględnienia sprzeciwu na zagrożenie ujawnieniem w Rejestrze Należności Publicznoprawnych zaległości w podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do października, grudzień 2013 r. oraz od stycznia do maja 2014 r. oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 16 marca 2022 r., sygn. akt I SA/Wr 1052/21, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił zaskarżone przez D. sp. z o.o. w W. postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu z 16 września 2021 r. w przedmiocie odmowy uwzględnienia sprzeciwu na zagrożenie ujawnieniem w Rejestrze Należności Publicznoprawnych zaległości w podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do października i grudzień 2013 r. oraz od stycznia do maja 2014 r.

Z uzasadnienia powyższego wyroku wynika, że D. sp. z o.o. w W. (dalej: "spółka" lub "skarżąca") wniosła sprzeciw, w którym zakwestionowała przedstawione w piśmie należności pieniężne za podatek od towarów i usług, dotyczące okresów rozliczeniowych: XII 2012, I-XII 2013 oraz I-V 2014 r. W sprzeciwie zakwestionowano istnienie należności pieniężnych, ich wysokości i wysokość odsetek z tytułu niezapłacenia w terminie, albowiem wskazane wartości podatku ze złożonych przez stronę deklaracji VAT-7 nie uwzględniają w nich wszystkich kosztów poniesionych przez stronę. Powołano się przy tym na złożenie korekt deklaracji VAT-7 w formie papierowej, albowiem w wyniku tych korekt wykazano straty i nie było należnego podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00