Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 2 czerwca 2022 r., sygn. II GSK 53/19

Gry losowe

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Skoczylas Sędzia NSA Cezary Pryca Sędzia del. WSA Tomasz Smoleń (spr.) po rozpoznaniu w dniu 2 czerwca 2022 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej (...) od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 20 sierpnia 2018 r. sygn. akt III SA/Gl 363/18 w sprawie ze skargi (...) na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach z dnia (..)r. nr (...) w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od (...) na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach kwotę 2.700 (dwa tysiące siedemset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 20 sierpnia 2018 r. sygn. akt III SA/Gl 363/18 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę J. Z. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach z dnia 14 lutego 2018 r. nr 330000-IAGW-92884-190/2014/KA w przedmiocie kary pieniężnej.

Sąd I instancji orzekał w następującym stanie faktycznym sprawy.

W dniu 18 lipca 2011 r. funkcjonariusze Urzędu Celnego w Częstochowie przeprowadzili kontrolę w zakresie urządzania i prowadzenia gier na automatach w lokalu "N." w Z. Podczas tych czynności ujawniono elektroniczne urządzenia do gier, włączone i gotowe do gry o nazwie Terminal internetowy Internet@ typu info kiosk oznaczone: nr 1 oraz A., nr 2 oraz B., nr 3 oraz C. Przeprowadzone na tych urządzeniach gry kontrolne wypełniły ustawowe definicje gier na automatach, wymagały zakredytowania. Grający uzyskiwał wygrane rzeczowe w postaci możliwości kontynuowania gry lub rozpoczęcia nowej gry, grający nie miał żadnego wpływu na przebieg gry. Gry dostępne w urządzeniach były odzwierciedleniem gier na automatach bębnowych i miały charakter losowy. Do akt sprawy dołączono opinię biegłego sądowego Remigiusz R. z 24 kwietnia 2012 r., który stwierdził, że wszystkie terminale są urządzeniami elektronicznymi umożliwiającymi rozgrywanie gier o charakterze losowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00