Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 10 listopada 2020 r., sygn. I GSK 904/17

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Barbara Mleczko-Jabłońska Sędzia NSA Piotr Pietrasz (spr.) Sędzia del. WSA Artur Adamiec po rozpoznaniu w dniu 10 listopada 2020 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej R. K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 4 kwietnia 2017 r. sygn. akt III SA/Po 149/16 w sprawie ze skargi R. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Poznaniu z dnia [...] grudnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu wyrokiem z dnia 4 kwietnia 2017 r., sygn. akt III SA/Po 149/16 oddalił skargę R. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Poznaniu z dnia [...] grudnia 2015 r., nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego.

Od przedmiotowego wyroku R. K. złożył skargę kasacyjną, zaskarżając powyższy wyrok w całości. Zaskarżonemu wyrokowi zarzucił:

I. na podstawie art. 174 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., dalej: p.p.s.a.) naruszenie przepisów postępowania, które mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy, tj.:

1. art. 106 § 3 p.p.s.a. przez nieprzeprowadzenie dowodów uzupełniających z dokumentów żądanych przez skarżącego, w tym dokumentów na które powoływał się organ skoro twierdził, że podatku akcyzowego lub opłaty paliwowej nie zapłacono, w sytuacji, gdy było to niezbędne do wyjaśnienia istotnych wątpliwości, o których mowa w tezach dowodowych i nie spowodowałoby to nadmiernego przedłużenia postępowania w sprawie a nadto skoro wiadomym było Sądowi Administracyjnemu w Poznaniu, że podatnicy J. Sp. z o.o. z/s w S. i K. Sp. z o.o. z/s w L., bo w zaskarżonej decyzji mowa, że uprzednio te dwie firmy były kontrolowane i miały wydane decyzje pokrywające się z okresem zarzuconym skarżącemu, to zasadnym jest twierdzenie, że firmy te uprzednio wydane miały decyzje o podatku paliwowym i o opłacie paliwowej za okres od lipca do grudnia 2010 r. co znaczy, że podatek paliwowy i opłata paliwowa wina być brana pod uwagę jako opłacona uprzednio przez te dwie firmy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00