Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 22 stycznia 2020 r., sygn. I GSK 548/17

Podatek akcyzowy

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Piotr Pietrasz Sędzia NSA Henryk Wach (spr.) Sędzia del. WSA Artur Adamiec Protokolant Paweł Gorajewski po rozpoznaniu w dniu 22 stycznia 2020 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Szefa Krajowej Administracji Skarbowej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 1 lutego 2017 r. sygn. akt I SA/Kr 1408/16 w sprawie ze skarg A. S.A. z siedzibą w T. na interpretacje indywidualne Ministra Finansów z dnia [...] sierpnia 2016 r. nr [...], nr [...], nr [...] w przedmiocie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego 1) uchyla zaskarżony wyrok; 2) oddala skargi; 3) zwraca Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej kwotę 200 (dwieście) złotych stanowiącą różnicę między zapłaconym wpisem od skargi kasacyjnej a wpisem należnym; 4) zasądza od A. S.A. z siedzibą w T. na rzecz Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej 580 (pięćset osiemdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

azoUZASADNIENIE

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z 1 lutego 2017 r., sygn. akt I SA/Kr 1408/16 po rozpoznaniu skargi A. S.A. w T. uchylił interpretację indywidualną Ministra Finansów z [...] sierpnia 2016 r. w przedmiocie podatku akcyzowego.

Sąd pierwszej instancji w motywach rozstrzygnięcia wskazał, że zaskarżonymi interpretacjami z dnia [...] sierpnia 2016r., Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdził, że stanowisko A. S.A. w T. przedstawione we wniosku z [...] czerwca 2016 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy energii elektrycznej jest nieprawidłowe - w zakresie zwolnienia z akcyzy energii elektrycznej zużywanej przez urządzenia, które nie są ściśle i bezpośrednio wykorzystywane do celów redukcji chemicznej w ramach produkcji kwasu azotowego technicznego, cykloheksanonu oraz kwasu siarkowego i oleum oraz prawidłowe w pozostałym zakresie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00