Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 9 kwietnia 2019 r., sygn. II GSK 613/17

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Anna Stec Sędzia NSA Cezary Pryca (spr.) Sędzia del. WSA Urszula Wilk Protokolant Anna Ważbińska-Dudzińska po rozpoznaniu w dniu 9 kwietnia 2019 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z dnia 22 listopada 2016 r. sygn. akt II SA/Ol 777/16 w sprawie ze skargi A. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie z dnia [...] kwietnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od A. K. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie 2700 (dwa tysiące siedemset) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie wyrokiem z 22 listopada 2016 r. sygn. akt II SA/Ol 777/16 oddalił skargę A. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie z [...] kwietnia 2016 r. [...] w przedmiocie kary z tytułu urządzania gier hazardowych.

WSA orzekał w następującym stanie sprawy.

Funkcjonariusze Służby Celnej [...] grudnia 2014 r. w ramach wykonywania obowiązków służbowych przeprowadzili kontrolę i ujawnili, iż w punkcie gier "[...]" przy ul. [...] [...], [...] E. - w lokalu trzy automaty do gier, w tym dwa włączone do sieci, i jeden wyłączony z sieci (urządzenie uległo awarii), pod względem wizualnym i konstrukcyjnym przypominające automaty służące do gier hazardowych w rozumieniu ustawy o grach hazardowych. Po dokonaniu oględzin automatów, w celu ustalenia ich zasad działania funkcjonariusze przeprowadzili na każdym sprawnym automacie eksperyment procesowy polegający na doświadczalnym odtworzeniu przebiegu dostępnych na nich gier.

W toku postępowania organ I instancji ustalił, że strona nie posiadała stosownego zezwolenia, zarówno na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych, jak i zezwolenia na prowadzenie kasyna gry. Nie stwierdzono również, aby przedmiotowe automaty posiadały poświadczenie rejestracji. W celu uzupełnienia pozyskanych w drodze eksperymentu informacji o zasadach funkcjonowania automatów i cechach zainstalowanych w nich gier, organ włączył do akt sprawy kopię opinii z dnia 12 lutego 2015r. sporządzoną przez dr inż. A. C. biegłego Sądu Okręgowego w Białymstoku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00