Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 4 kwietnia 2019 r., sygn. II GSK 368/17

Gry losowe

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Maria Jagielska Sędzia NSA Andrzej Kuba (spr.) Sędzia del. WSA Izabella Janson Protokolant starszy asystent sędziego Michał Stępkowski po rozpoznaniu w dniu 4 kwietnia 2019 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej W. G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 21 września 2016 r. sygn. akt III SA/Po 453/16 w sprawie ze skargi W. G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Poznaniu z dnia [...] kwietnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu wyrokiem z dnia 21 września 2016 r., sygn. akt III SA/Po 453/16 oddalił skargę W. G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Poznaniu z dnia [...] kwietnia 2016 r., w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry.

Sąd I instancji orzekał w następującym stanie sprawy:

Dnia [...] lipca 2014 r. w toku czynności kontrolnych funkcjonariusze celni ustalili, że w Kawiarni "[...]" przy ul. S. [...] w R., w którym działalność gospodarczą prowadził skarżący, znajdują się podłączone do sieci elektrycznej i gotowe do gry urządzenia elektroniczne o nazwie HOT FUN nr [...] i HOT FUN nr [...], przypominające wyglądem automaty do gier. W drodze eksperymentu funkcjonariusze potwierdzili, że gry oferowane na tych urządzeniach są grami na automatach w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r., Nr 201, poz, 1540 ze zm., dalej: u.g.h.), na których istnieje możliwość uzyskania wygranej pieniężnej i które zawierają element losowy. Z otrzymanej umowy najmu powierzchni nr [...] zawartej dnia [...] maja 2014 r. w R. pomiędzy Kawiarnią "[...] " [...] W. G. a spółką A. Sp. z o.o. z siedzibą we W. wynika, że strona wynajęła temu podmiotowi powierzchnię użytkową swojego lokalu w celu zainstalowania tam automatów do gier losowych w rozumieniu art. 2 ust. 3-5 ustawy o grach hazardowych, za co otrzymywać miała miesięczny czynsz w wysokości 50% przychodu uzyskanego z zainstalowanych urządzeń.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00