Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 13 lutego 2019 r., sygn. II GSK 5368/16

Gry losowe; Kara administracyjna

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Drachal Sędzia NSA Joanna Zabłocka Sędzia del. WSA Izabella Janson (spr.) Protokolant Mateusz Rogala po rozpoznaniu w dniu 13 lutego 2019 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Celnej w Krakowie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 23 czerwca 2016 r. sygn. akt III SA/Kr 114/16 w sprawie ze skargi A. F. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Krakowie z dnia [...] listopada 2015 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Krakowie; 2. zasądza od A. F. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie 2760 (dwa tysiące siedemset sześćdziesiąt) złotych tytułem częściowego zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

II GSK 5368/16

UZASADNIENIE

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z 23 czerwca 2016 r. sygn. akt III SA/Kr 114/16 po rozpoznaniu skargi A. F. (dalej też: strona, skarżąca) uchylił decyzję Dyrektora Izby Celnej w Krakowie z dnia [...] listopada 2015 r. nr [...] (dalej też: organ II instancji, organ odwoławczy) i poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej instancji w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry oraz zasądził od organu na rzecz skarżącej kwotę 3137 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Sąd I instancji orzekał w następującym stanie faktycznym i prawnym.

W dniu 13 lutego 2014 r. funkcjonariusze Urzędu Celnego przeprowadzili kontrolę w lokalu [...] w miejscowości R. nr ew. [...] w S.

W lokalu tym stwierdzono dwa automaty do gier: APEX MULTI MAGIC III nr [...] i SUPER BANK nr [...], których dysponentem byli kolejno Spółka [A] sp. z o.o. z siedzibą w W. oraz [B] sp. z o.o. z siedzibą w W. Na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 13 ustawy o Służbie Celnej kontrolujący przeprowadzili eksperyment (grę kontrolną), w wyniku którego ustalili, że na tych automatach można prowadzić gry z naruszeniem przepisów ustawy o grach hazardowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00