Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 19 lipca 2018 r., sygn. II GSK 4707/16

Gry losowe

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Anna Stec Sędzia NSA Małgorzata Rysz Sędzia del. WSA Elżbieta Kowalik-Grzanka (spr.) Protokolant Beata Kołosowska po rozpoznaniu w dniu 19 lipca 2018 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Celnej w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 7 lipca 2016 r. sygn. akt II SA/Ke 273/16 w sprawie ze skargi P. J. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] lutego 2016 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry 1. uchyla zaskarżony wyrok, 2. oddala skargę, 3. zasądza od P. J. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w K. 4.000 (cztery tysiące) złotych tytułem częściowego zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach, po rozpoznaniu skargi P. J. (dalej jako: "strona", "skarżący") na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. (obecnie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w K.) z dnia [...] lutego 2016 r. znak: [...] w przedmiocie kary pieniężnej za urządzanie gry na automatach poza kasynem, wyrokiem z dnia 7 lipca 2016 r. o sygn. akt II SA/Ke 273/16 uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w K. z dnia [...] listopada 2015 r. znak: [...] oraz orzekł o kosztach postępowania.

Wyrok ten został wydany w następujących istotnych okolicznościach sprawy.

Funkcjonariusze Urzędu Celnego w K. dnia [...] lipca 2014 r. przeprowadzili kontrolę w lokalu w P. przy ul. L. [...] "[...]" P. J., realizując postanowienia Prokuratora Prokuratury Rejonowej w P. Ujawniono wówczas urządzenia do gier o nazwie: Hot Spot nr [...], Apollo Games nr [...], Daytona Gold [...], Apex nr [...], MaxCash 2 Multigame nr [...], które mogły stanowić automaty służące do urządzania gier hazardowych.

Zgodnie z posiadanymi informacjami, właścicielami wskazanych automatów były A. Sp. z o.o. oraz B. Sp. z o.o.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00