Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 24 maja 2018 r., sygn. II GSK 2793/16

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Skoczylas (spr.) Sędzia NSA Dorota Dąbek Sędzia NSA Joanna Sieńczyło - Chlabicz Protokolant Paulina Sierkin po rozpoznaniu w dniu 24 maja 2018 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A Spółki z o.o. w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 8 marca 2016 r. sygn. akt II SA/Rz 988/15 w sprawie ze skargi A Spółki z o.o. w K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Przemyślu z dnia [...] maja 2015 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od A sp. z o.o. w G. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie kwotę 1000 (tysiąc) złotych tytułem częściowego zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie wyrokiem z dnia 8 marca 2016 r., sygn. akt II SA/Rz 988/15, oddalił skargę C. Sp. z o.o. z siedzibą w K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Przemyślu z dnia [...] maja 2015 r. w przedmiocie kary pieniężnej za urządzanie gier na automacie poza kasynem gry.

Sąd I instancji przyjął za podstawę rozstrzygnięcia następujące okoliczności faktyczne i prawne.

I

W dniu [...] stycznia 2012 r. funkcjonariusze Referatu Dozoru Urzędu Celnego w Przemyślu przeprowadzili kontrolę w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych w lokalu [...], B. K., ul. [...] [...], [...]-[...] P. W toku kontroli stwierdzono, że w powyższym lokalu znajduje się podłączony do prądu i gotowy do użytkowania automat do gier o nazwie HOT SPOT. Właścicielka baru B. K. poinformowała, że nie jest właścicielem kontrolowanego urządzenia i przedstawiła umowę najmu powierzchni użytkowej lokalu nr [...] z dnia [...] grudnia 2011 r. oraz opinię techniczną nr [...] z dnia [...] października 2011 r. dotyczącą kontrolowanego urządzenia. Z umowy tej wynikało, że właścicielem ww. automatu jest C. Sp. z o.o. Na powyższym urządzeniu przeprowadzono eksperyment, w wyniku którego ustalono, że do uruchomienia gry konieczne jest zakredytowanie urządzenia banknotem. Za wprowadzoną do urządzenia kwotę pieniędzy uzyskuje się punkty kredytowe, za które możliwe jest uruchomienie gry (10 zł -100 pkt) oraz czas dostępu gry (1 zł - 1 min.). We wszystkich grach wykazano istotny element losowości, gdyż symbole w grze po rozpoczęciu gry zatrzymywały się w sposób losowy, a grający nie miał wpływu na moment ich zatrzymania oraz ich finalny układ.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00