Wyrok NSA z dnia 18 kwietnia 2018 r., sygn. II GSK 2148/16
Radiofonia i telewizja
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący sędzia NSA Cezary Pryca (spr.) sędzia NSA Joanna Sieńczyło- Chlabicz sędzia NSA Dorota Dąbek Protokolant Patrycja Kozłowska po rozpoznaniu w dniu 18 kwietnia 2018 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skarg kasacyjnych Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, "A. S.A." w B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 lipca 2015 r. sygn. akt VI SA/Wa 4042/14 w sprawie ze skargi "A. S.A." w B. na decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia [...] września 2014 r. nr [...] w przedmiocie uchylenia w części decyzji ostatecznej w zakresie ustalenia wysokości opłaty za zmianę koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego oraz naliczenie opłaty 1. uchyla zaskarżony wyrok; 2. oddala skargę; 3. oddala skargę kasacyjną "A. S.A." w B.; 4. zasądza od "A. S.A." w B. na rzecz Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 460 (czterysta sześćdziesiąt) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 10 lipca 2015 r. sygn. akt VI SA/Wa 4042/14 po rozpoznaniu skargi A. S.A. z siedzibą w B. na decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia [...] września 2014 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia wysokości opłaty za zmianę koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pkt 1. uchylił zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia [...] lipca 2014 r.; 2. stwierdził, że uchylone decyzje nie podlegają wykonaniu; 3. zasądził od Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rzecz A. S.A. z siedzibą w B. kwotę 440 złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Ze stanu faktycznego sprawy przyjętego przez Sąd I instancji wynika, że skarżąca spółka A. z siedzibą w B. na podstawie decyzji Przewodniczącego KRRiT z dnia [...] lutego 2011 r. uzyskała koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym pod nazwą "A. TV".