Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 24 kwietnia 2018 r., sygn. II GSK 870/17

Gry losowe

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Zbigniew Czarnik Sędzia NSA Gabriela Jyż (spr.) Sędzia del. WSA Stefan Kowalczyk Protokolant Ewa Czajkowska po rozpoznaniu w dniu 24 kwietnia 2018 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej J. Sp. z o.o. w B.- B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w G. z dnia 9 listopada 2016 r. sygn. akt III SA/Gl 840/16 w sprawie ze skargi J. Sp. z o.o. w B.- B. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] kwietnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 9 listopada 2016 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w G. oddalił skargę J. Spółki z o.o. w B. - B. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] kwietnia 2016 r., w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry.

Sąd I instancji orzekał w następującym stanie sprawy:

w wyniku przeprowadzonej w dniu 16 kwietnia 2015 r. kontroli w lokalu J. H. [...] w M. przy ul. J. K. [...], w którym działalność prowadziła skarżąca spółka stwierdzono włączony i gotowy do gry automat o nazwie HOT SPOT nr [...]. Przeprowadzony na automacie eksperyment wykazał, że automat był urządzeniem elektronicznym przeznaczonym do rozgrywania gier losowych; gry były urządzane w ogólnie dostępnym lokalu, w celach komercyjnych - warunkiem jego uruchomienia było zakredytowanie przez grającego wybraną kwotą pieniędzy, za którą grający otrzymywał określoną liczbę punktów kredytowych przeznaczonych na prowadzenie gier; urządzenie wypłacało wygrane rzeczowe - wygrane punkty umożliwiały przedłużanie gry bez konieczności wpłaty stawki za udział w grze. Stwierdzono również, że urządzanie gier hazardowych miało miejsce w lokalu niebędącym kasynem i bez koncesji na prowadzenie kasyna gry w rozumieniu art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (t.j. Dz. U. z 2015, poz. 612 ze zm. - dalej jako u.g.h.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00