Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 25 maja 2017 r., sygn. I OSK 2154/15

Postępowanie administracyjne powinno być tak prowadzone, aby w razie poddania kontroli sądowoadministracyjnej rozstrzygnięcia zapadłego w wyniku tego postępowania, nie było wątpliwości, która ze stron procesu administracyjnego ma rację. Innymi słowy z materiału dowodowego musi wynikać bezsprzecznie, że decyzja ma w nim pełne oparcie.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Joanna Runge-Lissowska (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Zbigniew Ślusarczyk Sędzia del. WSA Dorota Apostolidis Protokolant asystent sędziego Łukasz Sielanko po rozpoznaniu w dniu 25 maja 2017 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Gminy Miejskiej Kraków od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 20 marca 2015 r., sygn. akt II SA/Kr 155/15 w sprawie ze skargi Gminy Miejskiej Kraków na decyzję Wojewody Małopolskiego z dnia [...] listopada 2014 r., nr [...] w przedmiocie zwrotu nieruchomości oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 20 marca 2015 r., sygn. akt II SA/Kr 155/15, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę Gminy Miejskiej Kraków na decyzję Wojewody Małopolskiego z dnia [...] listopada 2014 r., znak: [...], w przedmiocie zwrotu nieruchomości.

Wyrok powyższy zapadł w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych:

M. K., wnioskiem z 11 lipca 2008 r., wystąpiła o zwrot gruntu przylegającego do posesji przy ul. S. o pow. [...] m2 w K. Pismami z dnia [...] sierpnia 2009 r. do postępowania przyłączyli się T. K. oraz K. K.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00