Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 13 czerwca 2017 r., sygn. I OSK 1762/16

W orzecznictwie sądowym utrwalony jest pogląd, że zarzut naruszenia prawa materialnego nie może być skutecznie uzasadniany próbą zwalczania poczynionych w sprawie ustaleń faktycznych.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodnicząca: sędzia NSA Jolanta Rajewska (spr.) sędzia NSA Jolanta Sikorska sędzia del. WSA Dorota Apostolidis Protokolant starszy asystent sędziego Joanna Ukalska po rozpoznaniu w dniu 13 czerwca 2017 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Wojewody [...] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 2 marca 2016 r. sygn. akt II SA/Sz 1413/15 w sprawie ze skargi B. L. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] października 2015 r. nr [...] w przedmiocie utraty statusu osoby bezrobotnej 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od Wojewody [...] na rzecz B. L. kwotę 125 (słownie: sto dwadzieścia pięć) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie wyrokiem z dnia 2 marca 2016 r. sygn. akt II SA/Sz 1413/15, po rozpoznaniu skargi B. L. uchylił zaskarżoną decyzję Wojewody [...] z dnia [...] października 2015 r. nr [...] oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta [...] z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie utraty statusu osoby bezrobotnej.

Wyrok zapadł w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

Prezydent Miasta [...] decyzją z dnia [...] sierpnia 2015 r., nr [...], na podstawie art. 33 ust. 4 pkt 8, ust. 4a i art. 9 ust. 1 pkt 14 lit. a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2015 r., poz. 149 - dalej jako "ustawa o promocji zatrudnienia"), orzekł o utracie przez B. L. statusu osoby bezrobotnej z dniem 29 lipca 2015 r. z powodu niepodjęcia stażu po przyjęciu skierowania wydanego przez urząd pracy.

Od powyższej decyzji B. L. złożył odwołanie, wskazując, że organ I instancji wyznaczył mu termin zgłoszenia się do urzędu pracy na dzień 31 lipca 2015 r. Odwołujący w dniu 30 lipca 2015 r. złożył wniosek o wyrejestrowanie go z ewidencji osób bezrobotnych. Oznacza to, że powyższy wniosek został złożony przed terminem obowiązkowego stawiennictwa w urzędzie pracy. Jeżeli sprawa rozliczenia skierowania na staż nie została rozstrzygnięta przed złożeniem wskazanego wniosku, to nie można mówić o niepodjęciu przez niego stażu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00