Wyrok NSA z dnia 19 maja 2017 r., sygn. II GSK 912/17
Inne
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Zabłocka (spr.) Sędzia NSA Wojciech Kręcisz Sędzia del. WSA Dorota Dąbek Protokolant Beata Kołosowska po rozpoznaniu w dniu 19 maja 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej M. Sp. z o.o. w C. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 30 września 2016 r. sygn. akt VI SAB/Wa 30/16 w sprawie ze skargi M. Sp. z o.o. w C. na bezczynność Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w przedmiocie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od M. Sp. z o.o. w C. na rzecz Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 360 (trzysta sześćdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 30 września 2016 r., sygn. akt VI SAB/Wa 30/16, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę M. sp. z o.o. w C. na bezczynność Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w przedmiocie udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego.
Przedstawiając stan sprawy Sąd I instancji wskazał, że w dniu 14 kwietnia 2016 r. w Monitorze Polskim (poz. 376) opublikowano Ogłoszenie Przewodniczącego KRRiT z dnia 31 marca 2016 r. o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w sposób analogowy rozsiewczy o zasięgu lokalnym i o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym tj. prezentującym muzykę polską i wiedzę o tej muzyce, który zawierać będzie audycje słowne i słowno-muzyczne (informacyjne, publicystyczne, edukacyjno-popularyzatorskie, poświęcone krytyce muzycznej itp.), dotyczące muzyki polskiej tj. utworów i wykonawców, kierunków i prądów muzycznych, historii muzyki oraz aktualnych wydarzeń muzycznych w Polsce. Ogłoszenie przewodniczącego KRRiT z dnia 31 marca 2016 r. stanowiło podstawę do składania wniosków o udzielenie jednej koncesji na okres 10 lat.