Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 4 kwietnia 2017 r., sygn. I GSK 619/15

Sąd nie jest uprawniony do badania ewentualnej wadliwości zaskarżonego orzeczenia wykraczającej poza ramy wyznaczone zarzutami skargi kasacyjnej. Oznacza to związanie zarzutami i wnioskami skargi kasacyjnej. A zatem zakres rozpoznania sprawy wyznacza strona wnosząca skargę kasacyjną przez przytoczenie podstaw kasacyjnych i ich uzasadnienie.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Hanna Kamińska Sędzia NSA Maria Myślińska Sędzia del. WSA Piotr Kraczowski (spr.) Protokolant Kacper Tybuszewski po rozpoznaniu w dniu 4 kwietnia 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej U. B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 14 stycznia 2015 r. sygn. akt I SA/Go 637/14 w sprawie ze skargi U. B. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Rzepinie z dnia [...] września 2014 r. nr [...] w przedmiocie podatki akcyzowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od U. B. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze 2700 (słownie: dwa tysiące siedemset) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim wyrokiem z 14 stycznia 2015 r., sygn. akt I SA/Go 637/14, oddalił skargę [...] (dalej: skarżąca) na decyzję Dyrektora Izby Celnej w R. (dalej: Dyrektor IC) z 16 września 2014 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za lipiec, sierpień, grudzień 2009 r. oraz styczeń, luty i grudzień 2010 r.

Przedstawiając stan sprawy Sąd I instancji podał, że skarżąca w okresie od 1 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2010 r. prowadziła działalność gospodarczą. W okresie tym dokonała zakupu [...] litrów oleju napędowego oraz [...] litrów benzyny. Dostawcami zakupionych paliw były firmy: [...]

Organ ustalił, że firma W.I.P. dostarczyła [...] l. oleju napędowego, [...]. Olej napędowy magazynowany był przez skarżącą w kilkudziesięciu zbiornikach po 1000 litrów każdy. W dokumentacji skarżącej nie stwierdzono dowodów potwierdzających zapłatę akcyzy za olej napędowy zakupiony od [...]. Ustalenie, że podmioty sprzedające skarżącej paliwa silnikowe, prowadziły pozorowaną działalność, legło u podstaw wszczęcia postępowania podatkowego, którego celem było określenie zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za badany okres.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00