Wyrok NSA z dnia 9 lutego 2017 r., sygn. II GSK 5547/16
Przez przewlekłe prowadzenie postępowania należy rozumieć sytuację, w której formalnie prowadzi się postępowanie, ale to postępowanie nie jest efektywne, a np. czynności są podejmowane w dużych odstępach czasowych albo mają charakter działań pozornych.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Maria Jagielska (spr.) Sędzia NSA Małgorzata Korycińska Sędzia del. WSA Bartłomiej Adamczak Protokolant starszy asystent sędziego Michał Stępkowski po rozpoznaniu w dniu 9 lutego 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 24 kwietnia 2013 r. sygn. akt VI SAB/Wa 6/13 w sprawie ze skargi [A.] S.A. w W. na bezczynność Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w zakresie rozpoznania wniosku o wydanie pozwolenia radiowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na rzecz [A.] S.A. w W. 180 (sto osiemdziesiąt) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 24 kwietnia
2013 r. o sygn. akt VI SAB/Wa 6/13, po rozpoznaniu sprawy ze skargi [A.] S.A. w W. (dalej: Spółka) na bezczynność Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (dalej: Prezes UKE) w zakresie rozpatrzenia wniosku o wydanie pozwolenia radiowego, zobowiązał Prezesa UKE do rozstrzygnięcia wniosku w terminie jednego miesiąca od dnia zwrotu organowi akt administracyjnych sprawy, stwierdził, że bezczynność organu miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa i orzekł o kosztach postępowania.
Z uzasadnienia wyroku wynika, że Sąd I instancji za podstawę rozstrzygnięcia przyjął następujące ustalenia.
Wnioskiem z dnia 23 czerwca 2010 r. (data wpływu: 30 czerwca 2010 r.) Spółka wystąpiła do Prezesa UKE o wydanie ośmiu pozwoleń radiowych, w tym na używanie urządzenia pracującego w stacji bazowej w systemie ETSI/HSPA+ w paśmie 850 MHz w P. przy ul. W.