Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 10 listopada 2017 r., sygn. II FZ 533/17

Wstrzymanie wykonania aktu; Egzekucyjne postępowanie

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Sędzia NSA: Jolanta Sokołowska po rozpoznaniu w dniu 10 listopada 2017 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Finansowej zażalenia E. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 maja 2017 r., sygn. akt III SA/Wa 3927/16 którym odmówiono wstrzymania wykonania zaskarżonego postanowienia w sprawie ze skargi E. K. na postanowienie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 7 października 2016 r., nr [...] w przedmiocie skargi na czynności egzekucyjne postanawia: oddalić zażalenie.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 15 maja 2017 r., sygn. akt III SA/Wa 3927/16, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił wstrzymania wykonania zaskarżonego postanowienia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 7 października 2016 r. w przedmiocie skargi na czynności egzekucyjne.

W uzasadnieniu Sąd pierwszej instancji wskazał, że w skardze na ww. postanowienie E. K. (dalej jako: "skarżąca") zawarła wniosek, który został uznany przez Sąd za wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonego postanowienia w trybie art. 61 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi; Dz. U. z 2016 r. poz. 718, dalej jako: "P.p.s.a.").

Odmawiając skarżącej wstrzymania wykonania ww. postanowienia Sąd wyjaśnił, że skarżąca nie przedstawiła we wniosku żadnych okoliczności, które uzasadniałyby jego uwzględnienie, a dodatkowo z akt sądowych i administracyjnych sprawy nie wynika, aby wykonanie zaskarżonego postanowienia miało spowodować u skarżącej niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody lub spowodowania trudnych do odwrócenia skutków. Brak jakiegokolwiek uzasadnienia wniosku uniemożliwił zatem Sądowi ocenę czy w sprawie zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 61 § 3 P.p.s.a.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00