Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 6 kwietnia 2017 r., sygn. II FSK 672/15

Przy naruszeniu prawa procesowego należy wskazać przepisy tego prawa naruszone przez sąd, na czym polegało uchybienie tym przepisom i dlaczego uchybienie to mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy. W sytuacji, gdy w skardze kasacyjnej zarzuca się zarówno naruszenie przepisów prawa materialnego, jak i naruszenie przepisów postępowania, w pierwszej kolejności rozpoznaniu podlega ostatnio wymieniony zarzut. Dopiero po przesądzeniu, że stan faktyczny przyjęty przez sąd w zaskarżonym wyroku jest prawidłowy albo, że nie został skutecznie podważony, można przejść do skontrolowania procesu subsumcji danego stanu faktycznego pod zastosowany w sprawie przepis prawa materialnego.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Bogusław Dauter, Sędzia NSA Sławomir Presnarowicz, Sędzia WSA (del.) Paweł Kowalski (sprawozdawca), Protokolant Magdalena Sadzyńska, po rozpoznaniu w dniu 6 kwietnia 2017 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej "P.[...]" sp. z o.o. z siedzibą S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 12 sierpnia 2014 r. sygn. akt I SA/Wr 1430/14 w sprawie ze skargi Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze z dnia 28 listopada 2013 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie określenia "P. [...]" sp. z o.o. zobowiązania z tytułu podatku od nieruchomości za 2012 r. oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z 12 sierpnia 2014 r., I SA/Wr 1431/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił zaskarżoną przez Prokuratora Rejonowego w J. decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze z 28 listopada 2013 r. , uchylającą w całości decyzję Burmistrza S. z 10 lipca 2013 r. w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2012 r.

Z akt sprawy wynika, iż spółka złożyła 14 lutego 2012 r. korektę deklaracji na podatek od nieruchomości za 2012 r., w której wykazała wszystkie przedmioty opodatkowania jako zwolnione z podatku na podstawie uchwały Nr XVI/152/07 Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie z dnia 28 listopada 2007 r. w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00