Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 17 maja 2016 r., sygn. I OSK 1994/14
Na stronie stawiającej zarzut spoczywa ciężar wykazania istnienia związku przyczynowego między naruszeniem przepisów postępowania a wynikiem sprawy.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Wiesław Morys Sędziowie: Sędzia NSA Elżbieta Kremer Sędzia del. WSA Mariola Kowalska (spr.) Protokolant st. asystent sędziego Rafał Kopania po rozpoznaniu w dniu 17 maja 2016 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej M. M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 10 kwietnia 2014 r. sygn. akt II SA/Rz 129/14 w sprawie ze skargi M. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. z dnia [...] października 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wyrokiem z 10 kwietnia 2014 r. sygn. akt II SA/Rz 129/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę M. M. (dalej Skarżący lub Skarżący kasacyjnie) na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. z dnia [...] października 2013 r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji Starosty S. kierującej M. M. na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji na podstawie art. 114 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Ze stanu sprawy przyjętego przez Sąd I instancji wynikało, że pismem z dnia 7 sierpnia 2013 r. skarżący wniósł o stwierdzenie nieważności decyzji Starosty S. z dnia [...] maja 2013 r., nr [...] z powodu braku podstawy prawnej do jej wydania ponieważ art. 114 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2013r., poz. 1137 ze zm., zwanej dalej u.p.r.d.) nie określa terminu, w którym osoba posiadająca uprawnienia do kierowania pojazdami, skierowana decyzją starosty na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji, powinna przystąpić do takiego egzaminu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right