Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 20 maja 2016 r., sygn. I OSK 1996/14

W postępowaniu konkursowym nie stosuje się norm Kodeksu pracy a także nie stosuje się przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Iwona Bogucka Sędziowie: Sędzia NSA Roman Ciąglewicz (spr.) Sędzia del. WSA Tomasz Świstak Protokolant: st. asystent sędziego Małgorzata Ziniewicz po rozpoznaniu w dniu 20 maja 2016 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej M. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 10 kwietnia 2014 r. sygn. akt III SA/Lu 984/13 w sprawie ze skargi M. S. na czynności Burmistrza Miasta Ł. w przedmiocie postępowania konkursowego na stanowisko urzędnicze podinspektora 1.oddala skargę kasacyjną, 2.odstępuje od zasądzenia od M. S. na rzecz Burmistrza Miasta Ł. kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 kwietnia 2014 r., sygn. akt III SA/Lu 984/13, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie oddalił skargę M. M. na czynności Burmistrza Miasta Ł. w przedmiocie postępowania konkursowego na stanowisko urzędnicze podinspektora.

Wyrok wydany został w następujących okolicznościach sprawy.

Burmistrz Miasta Ł., na podstawie ogłoszenia z dnia 21 sierpnia 2013 r., nr I OSK 1124/15, o naborze kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miasta Ł., rozpoczął procedurę konkursową na stanowisko podinspektora w Wydziale Prawnym w pełnym wymiarze czasu pracy.

W ogłoszeniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej i umieszczonym na tablicy informacyjnej urzędu, określono rodzaj zadań wykonywanych na tym stanowisku i warunki pracy, a także oczekiwane od kandydatów wymagania niezbędne i dodatkowe związane z oferowanym stanowiskiem oraz niezbędne dokumenty wymagane przy zgłoszeniu się kandydata. Ogłoszenie określało również miejsce i termin składania wymaganych dokumentów - do dnia 31 sierpnia 2013 r. w siedzibie Urzędu Miasta Ł.. Do procedury naboru przystąpiło ośmiu kandydatów, w tym m.in. skarżący M. S.. Wszystkie te osoby zostały dopuszczone do ostatecznej procedury naboru poprzez ogłoszenie w dniu 2 września 2013 r. listy kandydatów spełniających wymagania formalne. Ostateczną procedurę naboru przeprowadziła w dniu 16 września 2013 r. Komisja Rekrutacyjna wyznaczona przez Burmistrza Miasta Ł.. Na ostateczną procedurę naboru składał się test jednokrotnego wyboru zawierający 10 pytań oraz rozmowa kwalifikacyjna obejmująca 10 pytań zadawanych kandydatom przez poszczególnych członków Komisji. W wyniku dokonanej przez Komisję Rekrutacyjną oceny punktowej wyłoniono pięciu najlepszych kandydatów, z których największą ilość punktów uzyskała M. K.(30 pkt). Skarżący M. S. uzyskał 29 punktów i znalazł się na drugim miejscu listy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00