Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 12 lutego 2016 r., sygn. I OSK 2032/14

Wadliwość uzasadnienia może stanowić usprawiedliwioną podstawę kasacyjną naruszenia przepisów postępowania, gdy uzasadnienie nie pozwala na kasacyjną kontrolę orzeczenia.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Małgorzata Borowiec Sędziowie: Sędzia NSA Marek Stojanowski Sędzia del. NSA Jerzy Krupiński (spr.) Protokolant: starszy asystent sędziego Joanna Ukalska po rozpoznaniu w dniu 12 lutego 2016 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej P. L. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 15 kwietnia 2014 r. sygn. akt II SA/Bk 1225/13 w sprawie ze skargi P. L. na rozkaz personalny [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] z dnia [...] listopada 2013 r. nr [...] w przedmiocie zawieszenia w czynnościach służbowych oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 15 kwietnia 2014 r., sygn. akt II SA/Bk 1225/13, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku oddalił skargę P. L. na decyzję (rozkaz personalny) [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] z dnia [...] listopada 2013 r., nr [...], w przedmiocie zawieszenia w czynnościach służbowych.

Z uzasadnienia zaskarżonego wyroku wynika, że w dniu 10 października 2013 r. Komendant Powiatowy Policji w [...] powziął informację uzasadniającą przypuszczenie popełnienia przez skarżącego przewinienia dyscyplinarnego. Organ postanowieniem z dnia [...] października 2013 r., nr [...] wszczął postępowanie dyscyplinarne. Obwinionemu postawiono zarzut, że w dniu [...] października 2013 r. jako funkcjonariusz Policji, jadąc samochodem [...] na ul. [...], zajechał drogę samochodowi marki [...] kierowanemu przez mieszkańca [...], następnie wysiadł z pojazdu, otworzył drzwi zatrzymanego pojazdu i zadał kierowcy uderzenia pięścią i kopnięcia w głowę i inne części ciała, przyduszał go kolanami, a także wykręcał ręce, powodując urazy twarzy, pleców, klatki piersiowej. Poszkodowany złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w [...]. Komendant Powiatowy Policji w [...] przyjął, że doszło ze strony skarżącego do naruszeniem zasad etyki zawodowej policjanta i w dniu [...] października 2013 r. wydał rozkaz personalny nr [...], którym zawiesił go w czynnościach służbowych z dniem [...] października 2013 r. na okres 3 miesięcy oraz nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. W uzasadnieniu wskazał na okoliczności zdarzenia oraz ważny interes służby. Powyższy rozkaz personalny odczytano policjantowi w dniu [...] października 2013 r., zaś odebranie go na piśmie nastąpiło w dniu 15 października 2013 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00