Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 13 stycznia 2016 r., sygn. II GZ 913/15

Inne

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący : sędzia NSA Joanna Sieńczyło - Chlabicz po rozpoznaniu w dniu 13 stycznia 2016 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej zażalenia [...] na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 24 września 2015 r.; sygn. akt VIII SA/Wa 1275/14 w zakresie wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji w sprawie ze skargi [...] na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] sierpnia 2014 r.; nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego postanawia: uchylić zaskarżone postanowienie i przekazać wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 24 września 2015 r., sygn. akt VIII SA/Wa 1275/14 wstrzymał wykonanie decyzji Urzędu Patentowego RP z dnia [...] sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "[...] Sąd orzekał w następującym stanie faktycznym i prawnym

[...] (dalej: skarżąca) wniosła o wstrzymanie wykonania ww. decyzji Urzędu Patentowego RP dnia [...] sierpnia 2014 r.

W uzasadnieniu skarżąca podniosła, że wykonanie decyzji spowoduje powstanie wobec niej ujemnych skutków gospodarczych, bowiem inne podmioty gospodarcze będą mogły w sposób nieograniczony korzystać-posługiwać się opakowaniem według wzoru przemysłowego skarżącej. Natomiast ta nie będzie miała żadnych instrumentów ochrony swoich praw, co może spowodować nieodwracalne szkody. Brak wstrzymania wykonania decyzji może skutkować wprowadzeniem na rynek cukierków w takich opakowaniach przez inne podmioty, co może permanentnie negatywnie wpłynąć zarówno na przyzwyczajenia konsumentów oraz renomę produktu skarżącej sprzedawanego w opakowaniach. Konkurenci skarżącej mogliby wykorzystywać wypracowaną rozpoznawalność produktu wśród konsumentów, zaś późniejsze uwzględnienie skargi przez Sąd w żaden sposób nie wpłynie bezpośrednio na konsumentów i powstałą szkodę skarżącej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00