Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 31 maja 2016 r., sygn. I GSK 1690/14
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Henryk Wach (spr.) Sędzia NSA Cezary Pryca Sędzia del. WSA Piotr Kraczowski Protokolant asystent sędziego Patrycja Czubała po rozpoznaniu w dniu 31 maja 2016 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej "[...] E. W. Spółki z o.o." w B. P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we W. z dnia 24 czerwca 2014 r. sygn. akt III SA/Wr 137/14 w sprawie ze skargi "[...] E. W. Spółki z o.o." w B. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oraz kwoty podatku od towarów i usług 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od "[...] E. W. Spółki z o.o." w B. P. na rzecz Dyrektora Izby Celnej we W. 1620 (tysiąc sześćset dwadzieścia) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny we W. wyrokiem z 24 czerwca 2014 r., sygn. III SA/Wr 137/14 oddalił skargę [...] E. W. Sp. z o.o. z siedzibą w B. P. (dalej: spółka) na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. (dalej: Dyrektor IC) z [...] lutego 2013 r., nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oraz należności wynikających z podatku od towarów i usług.
Wyrok ten wydano w następującym stanie sprawy:
W zgłoszeniu celnym z [...] października 2010 r. spółka zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu towar opisany jako "moduły LCD TFT z inwerterem", klasyfikując go według kodu TARIC 8529 90 92 44.
Naczelnik Urzędu Celnego we W. decyzją z [...] października 2012 r. dokonał korekty zgłoszenia celnego klasyfikując towar objęty uzupełniającym zgłoszeniem celnym z [...] października 2010 r. do kodu TARIC 8529 90 92 99 i określił spółce kwotę długu celnego, orzekł o jej retrospektywnym zaksięgowaniu wraz z odsetkami oraz określił prawidłową wysokość podatku od towarów i usług.
W wyniku odwołania spółki, Dyrektor IC decyzją z [...] lutego 2013 r. utrzymał w mocy decyzję organu I instancji. Charakteryzując postanowienia Taryfy celnej, wskazał, że podpozycja TARIC 8529 90 92 44, do której spółka zakwalifikowała moduły LCD z inwerterem, obejmuje: "Moduły LCD, składające się wyłącznie z jednego lub więcej szklanych lub plastikowych komórek TFT, niemające właściwości użytkowych ekranów dotykowych (touch screen), z lub bez elementów podświetlających, z lub bez inwertorów, z jedną lub więcej płytkami obwodów drukowanych (PCB) zawierającymi tylko elektroniczne kontrolery do adresacji piksel".
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right