Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 19 sierpnia 2016 r., sygn. I GSK 700/14

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Ludmiła Jajkiewicz Sędzia NSA Lidia Ciechomska-Florek Sędzia del. WSA Stefan Kowalczyk (spr.) Protokolant Tomasz Haintze po rozpoznaniu w dniu 19 sierpnia 2016 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A Spółki z o.o. w E. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z dnia 7 listopada 2013 r. sygn. akt I SA/Ol 605/13 w sprawie ze skarg A Spółki z o.o. w E. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie z dnia [...] czerwca 2013 r. nr [...], nr [...], nr [...], nr [...], nr [...], nr [...], w przedmiocie podatku akcyzowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od A Spółki z o.o. w E. na rzecz Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie 7.200 (siedem tysięcy dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

I GSK 700/14

U Z A S A D N I E N I E

Wyrokiem z dnia 7 listopada 2013 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie (dalej: WSA) oddalił skargę A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Skarżący), na decyzje Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie z dnia [...] czerwca 2013r. (dalej: DIC), wydanej w przedmiocie zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za miesiące od stycznia do grudnia 2007r.

Ze stanu sprawy przyjętego przez sąd pierwszej instancji wynikało, że:

Wobec Skarżącej przeprowadzono kontrolę podatkową w zakresie wywiązywania się z obowiązków podatkowych w podatku akcyzowym w obrocie krajowym, w okresie od 1 stycznia 2007r. do 31 grudnia 2007r..

Ustalono, że Skarżąca prowadziła działalność gospodarczą polegającą, m.in. na sprzedaży hurtowej paliw i produktów pochodnych, a także sprzedaży detalicznej paliw do podjazdów silnikowych na stacjach paliw. W ramach tej działalności dokonywała m.in. sprzedaży oleju opałowego z przeznaczeniem na cele grzewcze zarówno osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym nie posiadającym osobowości prawnej, jak też osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą i nie prowadzącym tego rodzaju działalności. Kontroli poddano m.in. transakcje z osobami fizycznymi sprzedaży oleju opałowego dokonywanej w oddziale w P. Ustalono, że 163 osoby, widniejące na fakturach sprzedaży i oświadczeniach jako osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, dokonujące zakupu oleju opałowego, w rzeczywistości nie figurują w aktualnie prowadzonych zbiorach meldunkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00