Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 11 maja 2016 r., sygn. I GSK 1334/14

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Sieńczyło-Chlabicz Sędzia NSA Hanna Kamińska (spr) Sędzia del. WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz Protokolant Kacper Tybuszewski po rozpoznaniu w dniu 11 maja 2016 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej B. B., B. B., F. B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w K. z dnia 30 października 2013 r., sygn. akt I SA/Kr 786/13 w sprawie ze skarg B. B., F. B., T. B., B. B. oraz małoletniego N. B. reprezentowanego przez przedstawiciela ustawowego M. C. - następców prawnych J. B. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] kwietnia 2011 r.: nr [...],[...], nr [...],[...], nr [...],[...], nr [...],[...], nr [...],[...], nr [...],[...], w przedmiocie podatku akcyzowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. odstępuje od zasądzenia kosztów postępowania kasacyjnego w całości.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w K. wyrokiem z dnia 30 października 2013 r., sygn. akt I SA/Kr 786/13, oddalił skargi B. B., F. B., T. B., B. B. oraz małoletniego N. B. reprezentowanego przez ustawowego przedstawiciela M. C. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] kwietnia 2011 r. w przedmiocie podatku akcyzowego.

Sąd orzekał w następującym stanie faktycznym sprawy:

Decyzjami z dnia [...] grudnia 2010 r. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w K. określił wysokość zobowiązania podatkowego J. B. w podatku akcyzowym za miesiące od stycznia do grudnia 2003 r.

W wyniku przeprowadzonego postępowania kontrolnego organ ustalił, że J. B., prowadząc działalność gospodarczą pod nazwą F. H. C., dokonywał obrotu wyrobami akcyzowymi podlegającymi opodatkowaniu podatkiem akcyzowym - takimi jak olej napędowy oraz benzyny silnikowe. Nabywał również wolne od podatku płynne produkty ropopochodne. Organ I instancji zakwestionował ujęte w rejestrach VAT transakcje firmy z następującymi podmiotami: I. P. Sp. z o.o. w W., I. Sp. z o.o. w K. oraz P. w J., uznając, że dokonane zapisy nie dokumentują rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, lecz ukrywają faktyczne przeznaczenie produktów rafinacji ropy naftowej i umożliwiają J. B. zbywanie na rzecz osób trzecich bezakcyzowych produktów ropopochodnych jako paliw płynnych po ich wcześniejszym zmieszaniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00