Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 22 kwietnia 2016 r., sygn. I FSK 1342/14
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz, Sędzia NSA Krystyna Chustecka, Sędzia NSA Roman Wiatrowski (sprawozdawca), , Protokolant Janusz Bielski, po rozpoznaniu w dniu 22 kwietnia 2016 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej L. sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w J. obecnie L. sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w J. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 7 maja 2014 r., sygn. akt I SA/Po 208/14 w sprawie ze skargi L. sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w J. obecnie L. sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w J. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 8 listopada 2011 r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżony wyrok w całości, 2) uchyla w całości interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 8 listopada 2011 r., nr [...], 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz L. sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w J. kwotę 580 (pięćset osiemdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania za obie instancje.
Uzasadnienie
1. Wyrok Sądu pierwszej instancji i przedstawiony przez ten Sąd tok postępowania przed organami podatkowymi.
1.1 Wyrokiem z 7 maja 2014 r., sygn. akt I SA/Po 208/14, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę L. Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w J. (dalej: "spółka", "skarżąca", "wnioskodawca") na interpretację indywidualną Ministra Finansów z 8 listopada 2011 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług.
1.2. Przedstawiając stan sprawy Sąd pierwszej instancji podał, że spółka we wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku od towarów i usług dla mączki rogowej przedstawiła, że oferuje klientom wyroby spożywcze i przemysłowe w tym wyrób o nazwie mączka rogowa. Spółka podkreśliła, że po wystąpieniu 14 lutego 2011 r. do Urzędu Statystycznego w L. o nadanie właściwego symbolu Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (dalej: "PKWiU") dla tego wyrobu uzyskała orzeczenie, że zgodnie z PKWiU, wprowadzoną rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 października 2008 r., która obowiązuje dla celów podatkowych, wyrób ten mieści się w grupowaniu: PKWiU 10.11.60.0 "Odpady zwierzęce surowe, niejadalne".
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right