Wyrok NSA z dnia 6 października 2015 r., sygn. II OSK 300/14
Wadliwość zgłoszonej podstawy kasacyjnej jest czasami możliwa do usunięcia w drodze rozumowania poprzez analizę argumentacji zawartej w uzasadnieniu środka zaskarżenia, jednak nie można wymagać, aby sąd kasacyjny z uzasadnienia skargi kasacyjnej wybrał odpowiednią argumentację i przyporządkował ją do poszczególnych przepisów prawa wymienionych w jednym zarzucie. Prawidłowo skonstruowane uzasadnienie podstaw skargi kasacyjnej powinno być logicznie powiązane z przepisami wskazanymi jako podstawy skargi kasacyjnej. Naczelny Sąd Administracyjny wyjaśnił, że uzasadnienie kasacji ma zawierać rozwinięcie zarzutów kasacyjnych przez wyjaśnienie, na czym naruszenie polegało i przedstawienie argumentacji na poparcie odmiennej wykładni przepisu, niż zastosowana w zaskarżonym orzeczeniu, lub uzasadnienie zarzutu niewłaściwego zastosowania przepisu, zaś w odniesieniu do uchybień przepisom procesowym wykazanie, że zarzucane uchybienie rzeczywiście mogło mieć wpływ na wynik sprawy.
Teza od Redakcji
Dnia 6 października 2015 roku Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Maria Czapska-Górnikiewicz sędzia NSA Jerzy Stelmasiak sędzia del. WSA Tamara Dziełakowska /spr./ Protokolant sekretarz sądowy Tomasz Bogdan Godlewski po rozpoznaniu w dniu 6 października 2015 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej syndyka masy upadłości [...] Spółka jawna w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w O. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 14 sierpnia 2013 r. sygn. akt II SA/Sz 1296/12 w sprawie ze skargi [...] Spółka jawna w upadłości układowej na decyzję Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Szczecinie z dnia [...] października 2012 r. nr [...] w przedmiocie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
UZASADNENIE
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 14 sierpnia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie oddalił skargę [...] Spółki Jawnej z siedzibą w G. w upadłości układowej na decyzję Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Szczecinie z dnia [...] października 2012 r. w przedmiocie odmowy spełnienia wymagań na prowadzenie działalności w zakresie przetwarzania ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego kategorii 3 z zewnętrznych przedsiębiorstw, zatwierdzonych lub zarejestrowanych zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 852/2004 i nr 853/2004 - metodą Fuel Cal.