Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 17 marca 2015 r., sygn. II OSK 1973/13

Skuteczne wniesienie zarzutu wymaga, uprawdopodobnienia istnienia związku przyczynowego między naruszeniem przepisów postępowania a treścią rozstrzygnięcia, polegającego na tym, że gdyby do tego uchybienia nie doszło, to treść rozstrzygnięcia podjętego wyrokiem byłaby inna. Nakłada to na skarżącego obowiązek uzasadnienia, że następstwa stwierdzonych uchybień były na tyle istotne, że kształtowały lub współkształtowały treść kwestionowanego orzeczenia.

Teza od Redakcji

 

Dnia 17 marca 2015 roku Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Małgorzata Masternak-Kubiak /spr./ sędzia NSA Małgorzata Stahl sędzia del. WSA Katarzyna Golat Protokolant asystent sędziego Agnieszka Chorab po rozpoznaniu w dniu 17 marca 2015 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej [...] s.c. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 5 marca 2013 r. sygn. akt III SA/Kr 872/12 w sprawie ze skargi [...] s.c. na decyzję Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Krakowie z dnia[...] lutego 2012 r. nr [...] w przedmiocie wstrzymania wprowadzenia do obrotu na terytorium RP produktu [...] oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 5 marca 2013 r., sygn. akt III SA/Kr 872/12, oddalił skargę [...] s.c. na decyzję Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Krakowie z dnia [...] lutego 2012 r. nr [...] w przedmiocie wstrzymania wprowadzenia do obrotu na terytorium RP produktu biobójczego [...].

W uzasadnieniu wyroku Sąd przytoczył następujące okoliczności faktyczne i prawne sprawy:

W dniu 1 czerwca 2011 r. upoważnieni przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w K. pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w K., w następstwie informacji uzyskanej od A. K., przeprowadzili kontrolę w przedsiębiorstwie [...] z siedzibą w K. Przedmiotem kontroli był produkt o nazwie [...]. W toku czynności kontrolnych stwierdzono, że produkt ten ma postać opaski silikonowej. Substancja chemiczna - olejek cytroneli umieszczona jest na gąbce znajdującej się wewnątrz opaski. W protokole kontroli organ zawarł twierdzenie, że oceniony wyrób stanowi produkt biobójczy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00