Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 12 listopada 2015 r., sygn. I GSK 978/14

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Ludmiła Jajkiewicz (spr.) Sędziowie NSA Zofia Borowicz Zofia Przegalińska Protokolant Marta Woźniak po rozpoznaniu w dniu 22 października 2015 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej B. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Ł. z dnia 6 lutego 2014 r. sygn. akt III SA/Łd 847/13 w sprawie ze skargi B. S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od B. S. na rzecz Dyrektora Izby Celnej w Ł. kwotę 2 700 (dwa tysiące siedemset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Ł. wyrokiem z dnia 6 lutego 2014 r., sygn. akt III SA/Łd 847/13 oddalił skargę B. S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku akcyzowym za miesiące od m. do [...] r. i odmowy stwierdzenia oraz zwrotu nadpłaty w podatku akcyzowym za wskazany okres.

Skarżący w dniu [...] r. złożył w Urzędzie Celnym w P.T. wniosek o stwierdzenie nadpłaty w podatku akcyzowym za poszczególne miesiące od [...] do [...]r. w wysokości [...] zł. Do wniosku dołączył korekty deklaracji AKC-4 za wskazane miesiące.

W wyniku przeprowadzonego postępowania organ ustalił, że w dniach [...] r. była prowadzona kontrola w zakresie prawidłowości i rzetelności ustalenia podstawy opodatkowania oraz prawidłowości i terminowości dokonywanych wpłat należnego podatku akcyzowego za wskazany okres. Z kontroli tej wynika, że: postanowieniem z dnia [...] r. Naczelnik Urzędu Celnego w P.T. zatwierdził zmianę dotyczącą rozszerzenia zakresu produkcji o wytarzanie piwa i napoju bezalkoholowego; nadto, iż głównym składnikiem użytym do produkcji piwa nie jest sód lecz syrop glukozowy 75Bx (92,69%), co zmienia charakter tegoż wyrobu - produkowany wyrób jest mieszaniną napoju fermentowanego i napoju bezalkoholowego o kodzie CN 2206. w związku z tym organ stwierdził, że podatnik przez okres objęty kontrolą nieprawidłowo klasyfikował wyrób do kodu CN 2203 oraz stosował nieprawidłową stawkę podatku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00