Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 23 czerwca 2015 r., sygn. II GSK 1069/14

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Robotowska Sędzia NSA Zbigniew Czarnik Sędzia del. WSA Małgorzata Grzelak (spr.) Protokolant Karol Sienkiewicz po rozpoznaniu w dniu 16 czerwca 2015 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Okręgowego Inspektora Pracy w B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w B. z dnia 6 lutego 2014 r. sygn. akt II SA/Bk 879/13 w sprawie ze skargi T. S. W. na decyzję Okręgowego Inspektora Pracy w B. z dnia [...] sierpnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie przepisów o czasie pracy kierowców 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w B.; 2. zasądza od T. S. W. na rzecz Okręgowego Inspektora Pracy w B. 550 (pięćset pięćdziesiąt) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 6 lutego 2014 r., sygn. akt II SA/Bk 879/13 Wojewódzki Sąd Administracyjny w B. (dalej: WSA w B. lub Sąd I instancji) uwzględnił skargę T. S. W. prowadzącego działalność gospodarczą pn. U. T. T. W., na decyzję Okręgowego Inspektora Pracy w B. z dnia [...] sierpnia 2013 r., nr [...] i uchylił zarówno zaskarżoną decyzję, jak i poprzedzającą ją decyzję organu I instancji; stwierdził, że ww. decyzje nie podlegają wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku oraz zasądził od organu na rzecz skarżącego zwrot kosztów postępowania sądowego.

Sąd I instancji za podstawę rozstrzygnięcia przyjął następujące ustalenia:

Decyzją z dnia [...] lipca 2013 r. Inspektor Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w B., po przeprowadzeniu kontroli w przedsiębiorstwie skarżącego, nałożył na T. S. W. karę pieniężną w wysokości 2650 zł z powodu stwierdzonych naruszeń: skrócenia dziennego czasu odpoczynku przy wykonywaniu przewozu drogowego w okresie od [...]11.2012 r. do [...].03.2013 r. (w trzech przypadkach); prowadzenia pojazdu przez okres dłuższy niż 4,5 godziny bez wymaganej przerwy w dniu [...].07.2012 r. (w jednym przypadku); nieokazanie do kontroli wykresówek lub dokumentu potwierdzającego fakt nieprowadzenia pojazdu w dniach [...]-[...] [...].2013 r. (w jednym przypadku); okazanie do kontroli wykresówek, które nie zawierają wszystkich danych o okresach aktywności kierowcy w dniu [...].12.2012 r. (w jednym przypadku).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00