Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 10 lipca 2014 r., sygn. II OSK 536/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Leszek Kamiński Sędziowie: Sędzia NSA Jerzy Stelmasiak (spr.) Sędzia del. WSA Grażyna Staniszewska Protokolant: starszy asystent sędziego Anna Pośpiech - Kłak po rozpoznaniu w dniu 10 lipca 2014 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej R.D. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 12 października 2012 r. sygn. akt II SA/Rz 26/12 w sprawie ze skargi R.D. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie z dnia [...] listopada 2011 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 12 października 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę R.D. (dalej: "skarżący") na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie z [...] listopada 2011 r. w przedmiocie stwierdzenia braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

W uzasadnieniu Sąd I instancji wskazał, że wnioskiem z 4 kwietnia 2011 r. A. S.A. z siedzibą w W. (dalej: "inwestor") zwróciło się do Prezydenta Miasta Rzeszowa o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedłużenia koncesji Zalesie-Rzeszów dla przedsięwzięcia polegającego na poszukiwaniu lub rozpoznawaniu złóż kopalin (ropy naftowej i gazu ziemnego) połączone z robotami geologicznymi wykonywanymi przy użyciu dynamitu oraz metodą otworów wiertniczych o głębokości większej niż 1.000 m. Obszar koncesji w układzie administracyjnym kraju określono jako obejmujący gminy: Błażowa, Chmielnik, Głogów Małopolski, Hyżne, Krasne, Lubenia, Trzebownisko, Tyczyn, Czarna k/Łańcuta, Łańcut, oraz miast: Łańcut i Rzeszów, przy czym największy obszar obejmuje teren Miasta Rzeszowa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00